سرمقاله


تازه نفس آمده‌ایم تا نفس تازه کنیم. در حالی پا به عرصه فرهنگ نوشته می‌نهیم که چندی پیش برخی ابراز نگرانی می‌کردند که نکند نفس مطبوعات به شماره افتاده باشد! اما ما آمده‌ایم تا اثبات کنیم هیچ‌گاه نخواهیم گذاشت حتی لحظه‌ای پرچم حق و راستی و عدالت بر زمین افتد. و هماره از دل و جان مدافع حق و حقیقت و حقانیت , ولایت هستیم. زبان چرب نداریم و تملق نمی‌دانیم.
در عمل، ولایی هستیم و پایبند به قانون اساسی. و در چارچوب قانون  نگاهی رو به جلو داریم و بر پیشرفت و توسعه همه جانب ایران اسلامی تمرکز می‌کنیم که چطور و چگونه می‌توان حقوق ملت و شهروند ایرانی را احقاق حق نمود و آمده‌ایم تا همیشه فرمان ماهنامه «نفس تازه» را بر مدار حق برانیم و از چرخش‌های مرسوم چپ و راست پرهیز نماییم. خود را مبرا از هرگونه ادعای واهی و بی‌اساس و غیر حق می‌دانیم و می‌خواهیم سلامت حرف بزنیم و حرف سالم را اشاعه دهیم که ترویج حق، یک وظیفه است لیکن شایعه پراکنی و رواج ناراستی و دروغ‌پردازی، بسیار ناپسند و مذموم.
آمده‌ایم؛

1 ـ بدون توجه به خط مشی‌های سیاسی، مستقل، منطقی و رفتاری مبتنی بر عقلانیت بگوییم که حدود و ثغور حرفه‌ای ما را قانون تعیین می‌کند.
2 ـ همیشه و در همه حال، حامی و پشتیبان ولایت مطلقه فقیه و قانون اساسی باشیم که رنگ مورد علاقه ما، رنگ سبز ولایت، رنگ سفید صلح و عدالت و رنگ سرخ دفاع و شهادت است.
3 ـ مدافع حق و حقانیت باشیم هرچند متحمل ضرر و زیان شویم.
4 ـ احقاق حقوق شهروندی و دفاع از حقوق ملت را به عنوان رکن پایه قوای حرکتی نشریه در عمل به اثبات برسانیم.
5 ـ تا عدالت‌خواهی در همة زمینه‌ها خصوصاً حوزه فرهنگ را که مطالبه اصلی نشریه است، به دور از هرگونه آلایندگی، پیاده‌سازی کنیم.
6 ـ تا از دیگران انتقاد سازنده کنیم چرا که نقد منطقی را بهترین خدمت ارزنده برای مخاطبان نشریه می‌دانیم.
تازه نفس آمده‌ایم تا بمانیم و هر ماه، در کنار یارانی چون شما نفس تازه کنیم!


/ 5 نظر / 8 بازدید
پایگاه خبری سبد نیوز (www.s‌a‌b‌a‌d‌n‌e‌w‌s.com)

ای بی خبر بکوش که صاحب خبر شوی پایگاه خبری سبد نیوز پس از ماه ها تحقیقات آکادمیک و میدانی به این نتیجه رسید که تنها در سه حوزه فرهنگ و هنر ، اقتصاد و فن آوری اطلاعات اخبار و رویدادهای گوناگون را از ده ها خبرگزاری ، روزنامه ها، سایت ، شبکه های ماهواره ای و... جمع آوری کند و در بخش ها و زیر مجموعه های تخصصی در اختیار علاقمندان بگذارد. چناچه شما نیز همچون هزاران کاربر دیگر دغدغه هایی از جنس هنری ، اقتصادی و یا آی تی دارید با ما همراه شوید و در صورت تمایل می توانید آخرین اخبار این پایگاه را در سایت و یا وبلاگ خود داشته باشید، کد اخبار سبد نیوز را از آدرس زیر در وبلاگ خود کپی کنید: http://w‌w‌w‌.s‌a‌b‌a‌d‌n‌e‌w‌s.c‌o‌m/links.php با تشکر پایگاه خبری سبد نیوز w‌w‌w‌.s‌a‌b‌a‌d‌n‌e‌w‌s.‌c‌o‌m i‌n‌f‌o‌@‌s‌a‌b‌a‌d‌n‌e‌w‌s‌.‌c‌o‌m

a.b

با سلام و خسته نباشید امیدوارم در مسیری که تازه نفس آن را آغاز نموده اید موفق باشید[گل] جهت انتشار اولین شماره مجله اما یک انتقاد : مطالب نوشته شده در مجله به خصوص در قسمت زنگ تفریح کمی ساده وکم مطلب است . پیشنهاد :افزودن دانستنیها و افزودن ویژگی های ماه انتشار نشریه و افراد متولد آن و عکس تصادفی (عکس های جالبی که در اینترنت وجود دارد تامردمی که وقت یا امکان مراجه به اینترنت را ندارند جلب خود کنید ) مثلا معما هایی که جوابشان در شماره بعدی باشد .و ارسال جواب با پیامک باشد و اعطای جایزه (ضمنا پیشنهاد میکنم تا جدول مجله را به شکل برش در آورید وبرای آن نیز مسابقه ای بگذارید و شرایط اعطای جایزه را علاوه بر درستی پاسخ ها ضمیمه شده ی برش اصل جدول باشد (تا فروش بالا رود ) علاوه بر این به نظر من اختصاص دو صفحه به شعر کمی افراط است .یک صفحه شعر و یک صفحه داستان یا خاطره نقل از اهالی شهر مناسب تر است. بهتر استدر شماره های بعدکمی در مورد اردکان بحث شود : تاریخ و سیاسی و اجتماعی و .... تا نسل جدید با نسل گذشته آشنا شود مثلا نسل آقایان خاتمی و امام جمعه ها و اشخاص مهم شهر (مثل آقای عزیزیان در شماره اول)

a.b

در بخشی به حوادث ورزشی شهر مثل مسابقات والیبال و فوتبال بپردازید