شماره پنجم نفس تازه در راهست؛ منتظر بمانید

شماره پنجم نفس تازه؛ ویژه بهار

 

ناگهان

شیشه های خانه بی غبار شد

آسمان نفس کشید

دشت بی قرار شد

بهار شد !

 

 

وقتی هوای سینه نفس گیر می شود؛      با نام خداوند نفس تازه می کنیم

 

 

مردم خوب استان یزد، با یک نفس تازه ی بهاری در آستانه بهار چطورید؟

 با یک دنیا اکسیژن ناب در ریه ها موافقید؟

خوشحالیم در آستانه بهار ناب یکهزار و سیصد و نود ویک هجری شمسی، پنجمین میلاد مان را  با شما و در کنار شما به جشن می نشینیم و در هنگام تحویل سال  نو در کنار سفره هفت سین تان با شما هستیم و برایتان از سبزی و سادگی ، از سخاوت و سطرهای دفتر عاشقی، از سماور همیشه روشن مادربزرگ، از سکوت مرموز پدربزرگ  و از ستاره های آسمان صاف و ساده ی قلبهای شما مردم آسمانی بگوییم و بنویسیم.

آری ... مژده مژده؛ که بهار در یک قدمی من و توست و زمین سرد، دیگر بار  نفسی تازه خواهد کرد و ما چه خوشبختیم که سال نو را در کنار شما آغاز خواهیم کرد. ما که تلاش می کنیم تا مردم خوب دیارمان را بهتر بشناسیم و در مسیر قلم و علم و اگاهی قدم برداریم. با شما باشیم و از شما و برای شما بنویسم. امید که نوشته هایمان، حرفهایمان و دغدغه هایمان در خور شأن و منزلت شما خوانندگان تازه نفسِ "نفس تازه" باشد.

سالی که گذشت مزین به واژه جهاد اقتصادی بود. امید که همه ما در هر شغل، رتبه و جایگاهی، این واژه امید بخش و انژی بخش را سرلوحه تمام فعالیتهای خویش قرا داده ایم و تمام تلاش خود را صرف کردیم که فرمان مقام معظم رهبری روی زمین نماند. بی شک برای اعتلای دیارمان و گذر از موانعی که هر روز از سوی دشمنان برای مملکت عزیزمان طراحی میشود جز وحدت و تلاش، عامل دیگری نمی تواند ما را به سلامت، به ساحل مقصد برساند.

در پایان یادداشت خود را با "بخشی از نوشته دکتر علی شریعتی درباره نوزروز به پایان می رسانم.


    نوروز که قرنهای دراز است بر همه جشنهای جهان فخر می فروشد، از آن رو "هست" که یک قرارداد مصنوعی نیست، جشن جهان است و روز شادمانی زمین و آسمان و آفتاب، و جوش شکفتن ها و جشن زادن ها و سرشار از هیجان هر "آغاز".


پیاپیش آغاز سال یکهزار و سیصد و نود و یک هجری شمسی را تبریک می گوییم!

/ 1 نظر / 8 بازدید
رسول

سلام عیدتون مبارک . انشالله سال خوبی داشته باشید . وب خوب و با مطالب زیبایی دارید . موفق باشید