کانون ادبی شفق در اردکان راه‌اندازی شد

نخستین نشست کانون‌ ادبی 'شفق' شهرستان اردکان با حضور جمعی از پیشکسوتان و فعالان ادبی این شهرستان در محل کتابخانه آیت‌الله حائری برگزار شد.

 

به گزارش خبرگزاری شبستان از  استان یزد، حسین پایدار، رئیس اداره کتابخانه‌های شهرستان اردکان در  اولین نشست کانون‌ ادبی "شفق" از تشکیل کانون ادبی کتابخانه‌های عمومی ابراز خرسندی کرد و گفت: با توجه به استعداد خوب جوانان اردکانی در زمینه‌های‌ ادبی، راه‌اندازی چنین محافل ادبی در شهرستان ضروری است.

وی از آمادگی اداره کتابخانه‌های عمومی اردکان برای حمایت از کانون‌های ادبی خبر داد و گفت: برگزاری مسابقات نویسندگی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور می‌تواند در استعدادیابی و پرورش ذوق ادبی مردم این خطه نقش به سزایی داشته باشد.

 مصطفی عابدی، مسئول کانون ادبی کتابخانه‌های عمومی اردکان نیز در این نشست مهم‌ترین هدف این کانون را شناسایی استعداد نوجوانان و جوانان در زمینه نویسندگی و شاعری و همچنین کمک به پرورش این استعدادها برشمرد.

وی برگزاری کلاس‌های نویسندگی، جلسات حافظ شناسی، نقد شعر و کتاب را از جمله فعالیت‌های این کانون نام برد و اظهار داشت: هم‌اکنون تعداد زیادی از افراد ادب‌دوست اردکانی درخواست عضویت در کانون را دارند که پس از تکمیل مراحل ثبت‌نام آنها، برای شرکت در برنامه‌ها دعوت خواهند شد.

عابدی تصریح کرد: مقرر شد نام کانون ادبی شهرستان، برای احترام به مقام علمی و ادبی مرحوم آیت‌الله بهجتی امام جمعه فقید و پیشکسوت عرصه ادب اردکان، "شفق" نامگذاری شود.

/ 0 نظر / 33 بازدید